fbpx

Πέμπτη

 

16:00 - 17:00

real schools logo "Τι είναι η πιστοποίηση πληροφορικής"
Real Schools

17:00 - 18:00

be in logo "Από το ΕΓΩ στο ΕΜΕΙΣ! Μια εμπειρία ζωής!"
Ομιλητής: Γεώργιος Καπούλας
Be In

18:00 - 19:00

yoga geliou logo "Yoga Ευτυχίας Iliaktida"
Εισηγήτρια: Ηλιάδου Μαίρη

19:00 - 20:00

EUphoriaLogo "Γλωσσική Ενδυνάμωση"
EUphoria Youth lab

  

 
Παρασκευή

 

 

15:00 - 16:00

prince oliver logo

"Το σύστημα εκμάθησης Burgo στο
Prince Oliver & Burgo Fashion School"

Ομιλητής:
Παντελής Περιβολάρης
, εκπαιδευτικός σύμβουλος του Prince Oliver & Burgo Fashion School, επιστήμων στον ελληνικό πολιτισμό και δημοσιογράφος
ImbGreece by Prince Oliver

16:00 - 17:00

niroilogo

"Η Μαιευτική του Σωκράτη"
NIROI

17:00 - 18:00

selfalchemist logo2

"Απόκτησε πρόσβαση στη Νοημοσύνη της καρδιάς"
Εισηγήτρια: Βιολέττα Ψωφάκη
Self Alchemist

18:00 - 19:00

meatprologo "Κοπές και μαγειρική διαχείριση του Χοιρινού κρέατος"
MEAT PRO

19:00 - 20:00

kratyloslogo2

"Deaf Awareness Month"
Ανακαλύψτε την ομορφιά της
Ελληνικής Νοηματικής Γλώσσας σε
ένα διαδραστικό εργαστήριο εκμάθησης.
"ΚΡΑΤΥΛΟΣ"

  

 
Σάββατο

 

 

 

WORKSHOP 1 WORKSHOP 2

11:00 - 12:00

careerinprogresslogo2 "Μάντεψε τον επαγγελματία!"
Εισηγήτρια: Αθηνά Ιωσήφ, Career Counselor,
Career in Progress
   

12:00 - 13:00

1o dim rafinas logo

"Ευρωπαϊκό έργο Digital Responsible Citizen (DRC)"
1ο Δημοτικό Σχολείο Ραφήνας

   

13:00 - 14:00

aeifereinlogo

"Το εργαστήρι του φόβου"
ΑΕΙ ΦΕΡΕΙΝ

   

14:00 - 15:00

grandfoyerlogo

"Ελάτε να γνωρίσετε την Vegan κουζίνα, την κουζίνα του μέλλοντος"
Ομιλητές: Ντέμη Γεωργίου & Άλκηστης Αλεξανδράτου, Executive Chef
Νίκη Χάγια, Δημοσιογράφος
Ελεάνα Κανέλλου, Σύμβουλος Ολιστικής Διατροφής

Grand Foyer

   

15:00 - 16:00

paixnidoswmalogo2 "Βιωματικό Εργαστήρι Παιχνιδόσωμα για ενήλικες"
Παιχνιδόσωμα
   

16:00 - 17:00

oxyzedlogo

"Sound for Picture"
Εισηγητές: Άγγελος Πολίτης, Sound Engineer, Music Producer & Παναγιώτης Καρανάνος, Composer, Music Producer

OXYZED

iek enosi "Κομμωτική - “Ο επόμενος μεγάλος κομμωτής”"
IEK ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ σε συνεργασία με την σχολή ID

17:00 - 18:00

memakemepluslogo

"Αφαίρεση μόνιμου μακιγιάζ"
Me - Tattoo Hair Clinic Academy -
permanent makeup & seminars
by Evi Balamoti

iek enosi "Εκπαίδευση Σκύλων - “Μέσα από τα μάτια του σκύλου μας”"
IEK ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ

  

Οι Συμμετέχοντες στο Show Time στα "Workshop"

meatprologo
oxyzedlogo
grandfoyerlogo
kratyloslogo2
real schools logo
iek enosi
aeifereinlogo
yoga geliou logo
selfalchemist logo2
1o dim rafinas logo
niroilogo
prince oliver logo
EUphoriaLogo
be in logo
memakemepluslogo
careerinprogresslogo2
paixnidoswmalogo2
 

  

Education Festivals

Φεστιβάλ Εκπαίδευσης 2016
Το Φεστιβάλ
Η Έκθεση
Οι Πληροφορίες
Η Λίστα Εκθετών
Το Συνέδριο
Το Πρόγραμμα
Οι Εισηγητές
Αλεβίζος Στέφανος
Αντωνοπούλου Πολυξένη
Γάκη Ερµίνα
Γκρίμπα Ελευθερία
Δεδούλη Μαρίνα
Ζαραφόπουλος Δημήτρης Σ.
Καλέντζης Αντώνιος
Κοτσιαφίτου Αναστασία
Κούτσικος Κώστας
Κουτσοπέτρος Χαράλαμπος
Κρέμερ Ίρις
Κωστάκης Σπύρος
Λαγουμίδη Μαριάννα
Λαγουμίδου Ιωάννα
Λιανός Πάρης
Μαστοράκη Έλενα
Μεταξά Ζωή
Μοναχός Δημήτρης
Μπουλούγαρη Κατερίνα
Παπαδόπουλος Γιάννης
Παπαναστασίου Φώτης
Παπανδρέου Αλέξανδρος
Σιγάλα Αγάπη
Σιγάλας Μιχάλης
Σπυριδάκη Αργυρώ
Σταθόπουλος Νίκος Β.
Στεφανή Χριστίνα
Τολιάς Δημήτριος
Τσάτσος Θεόδωρος
Τσούνης Χρήστος
Φούντα Θεοδώρα
Χαριτοπούλου Μαρία
Τα Workshop
Το Πρόγραμμα
Οι Εισηγητές
Αλειφέρης Ηλίας
Αντωνακάκη Μαριάννα
Γάκη Ερµίνα
Γεωργαλά Μαρία
Γεωργίου Ελισάβετ
Γιαννακοπούλου Βάσια
Γκρίμπα Ελευθερία
Δεδούλη Μαρίνα
Ευθυμιάδου Αλεξάνδρα Γ.
Καραγγελή Μαρία
Κεφάλα Ιζαμπέλλα
Μπακόπουλος Νίκος
Μπαλόγλου Ίρις
Ορφανού Ελένη
Παπανδρέου Αλέξανδρος
Σκαναβή Εύα
Σκουλάκη Μαρία
Τζιάσιου Ευαγγελία
Φόρος Νίκος
Τα Βραβεία
Οι Κατηγορίες
Η Κριτική Επιτροπή
Γκρίμπα Ελευθερία
Θεοφανίδου Κατερίνα
Κοκκίνου Κωνσταντίνα
Μπουλούγαρη Κατερίνα
Τζαμαρέλος Γεράσιμος
Γιατί να γίνω χορηγός
Προτάσεις Χορηγίας
Οι Χορηγοί
Τα Δρώμενα
Η Τοποθεσία
Ο Διοργανωτής
Φεστιβάλ Εκπαίδευσης 2017
Το Φεστιβάλ
Η Έκθεση
Οι Πληροφορίες
Η Λίστα Εκθετών
Το Συνέδριο
Το Πρόγραμμα
Οι Εισηγητές
Αδριανουπολίτης Κωνσταντίνος
Grammenou Gaby
Γεωργούλης Θανάσης
Γρηγορίου Μαρία
Δημόπουλος Κώστας
Δρ. Δερπάνης Δημήτριος
Δρ. Ράγγα Μυρτώ-Μαρία
Δρ. Χρηστάκης Μιχάλης
Θαλασσοχώρη Χριστοδούλη
Καταφυγιώτης Σπήλιος
Κεφαλάς Μάνος
Κοϊνάκης Γιώργος
Κοντοπάνος Αλέξανδρος
Κοσμίδης Μιχάλης
Κουγεντάκος Ανδρέας
Κρύπας Θωμάς
Κτενίδης Παναγιώτης
Λυμπεράκη Αιμιλία
Μακρυπλίδης Νίκος
Μαρκάκης Ιάσονας
Μάρκος Τριαντάφυλλος
Μιστριώτης Νίκος
Μιχαηλίδης Δημήτρης
Μοναχός Δημήτρης
Μπεθάνη Κωνσταντίνα
Μπουραντάς Δημήτρης
Οικονομίδη Ελπίδα
Οικονόμου Βασίλης
Παπαδάκης Κωνσταντίνος
Παρχαρίδης Γιάννης
Πατσέλης Νίκος
Πάττας Στράτος
Παυλάκου Τζένη
Πεφάνης Δημήτρης
Πολίτης Δημήτρης
Ραμαντζάς Δημήτρης
Σταθόπουλος Νίκος B.
Στρατής Κώστας
Τεντολούρη Φωτεινή
Τσιλιβής Βασίλης
Φιλανδριανού Αλίκη
Φούντα Θεοδώρα
Φυντάνης Δημήτρης
Χριστοδούλου Εμμανουέλλα
Τα Workshop
Το Πρόγραμμα
Οι Εισηγητές
Αθανασόπουλος Ιωάννης
Αϊβαζίδης Βασίλης
Αντωνακάκη Μαριάννα
Αραπάκης Λευτέρης
Βασιλάκου Ευαγγελία
Γάκη Ερμίνα
Γαλάζιος Κωνσταντίνος
Γεωργαλά Μαρία
Γιαννακοπούλου Βάσια
Γραμματίκα Μαρία
Δρ. Καραθάνος Γιώργος
Δρ. Κουλουμπή Ελένη
Ευθυμιάδου Αλεξάνδρα
Θανοπούλου Τζίνα
Καγιαβή Μαρία
Κατσούλας Στάθης
Κυρικάκη Έφη
Λαγουμίδη Μαριάννα
Μαστοράκος Στέλιος
Μολφέτας Μάριος
Παπαναστασίου Ιωσήφ
Παπανδρέου Αλέξανδρος
Παπαργύρης Γιάννης
Πατσέλης Νίκος
Παφιώλη Μαρία
Σκαναβή Εύα
Σταθόπουλος Νίκος B.
Τρικοίλης Γιάννης
Τσιαμαντά Γεωργία
Τα Βραβεία
Οι Κατηγορίες
Γιατί να γίνω χορηγός
Προτάσεις Χορηγίας
Οι Χορηγοί
Τα Δώρα
Η Λίστα Δώρων
Πάρε-Δώσε
Η Τοποθεσία
Η Κάτοψη
Ο Διοργανωτής
Φεστιβάλ Εκπαίδευσης 2018
Το Φεστιβάλ
Το Περιεχόμενο
Η Τοποθεσία
Ο Διοργανωτής
Η Έκθεση
Αίθουσα 1
Αίθουσα 2
πεζόδρομος οδού Θεσσαλονίκης
Τα Βραβεία
Οι Κατηγορίες
Υποτροφίες
Οι Δράσεις
στην έκθεση
στην αίθουσα
Συμμετοχές
Το Πρόγραμμα
Οι Εισηγητές
Αλμπανίδου Κωνσταντίνα
Γκρέκου-Καρακώστα Νίκη
Καλεράντε Ευαγγελία
Καμπύλη Μαριαλένα
Καποδίστριας Παναγιώτης
Κουλούρη Νίκη Anandi
Κούτρας Στέφανος
Κυρικάκη Έφη
Λεμπιδάκη Μαρία
Λογιώτης Γεώργιος
Λυχναράς Άρης
Μαλλίδου Δέσποινα
Μαρκοπούλου Ανδρομάχη
Μάτης Χρήστος
Μπόρεκ Κωνσταντίνος
Μπεχράκη Ηλιάνα
Παγούνας Άρης
Παπακωνσταντίνου Κάτια
Πόμμερ Αντιγόνη
Σμυρνάκης Δημήτριος
Τομαρά Αγγελική
Τομαρά Αναστασία
Φωτεινάκης Φώτιος
Χουλιάρας Ιωάννης
πεζόδρομος οδού Θεσσαλονίκης
Τα Δρώμενα
μέσα από το φράχτη
έξω από τον φράχτη
Οι Χορηγοί

Εγγραφή στο newsletter

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τους Όρους Χρήσης